Terra Madre Salone del Gusto 2016 şeklini alıyor

01 Mar 2016 | Turkish

Etkinliğin sembolik resimleri Toprak Ananın zenginliğini ve biyolojik çeşitliliğini anlatıyor

22 – 26 Eylül tarihleri arasında Torino’da gerçekleştirilecek Terra Madre Salone del Gusto 2016’nın tüm iletişim kampanyasını karakterize edecek olan resimler bugün sunuldu.

Terra Madre Salone del Gusto 2016 artık Lingotto fuar pavyonlarında yoğunlaşan değil, şehrin içine de nüfuz eden bir gösteri. Parklar, tiyatrolar, tarihi saraylar, tüm mahalleler etkinlikte yer alıyor.

Il Parco del Valentino İtalyan pazarını ve uluslararası pazarı ağırlayacak, il Borgo Medievale yetişkinler ve çocuklar için eğitici aktivitelere ev sahipliği yapacak, Valentino Kalesi Terra Madre Forumu ile hareketlenecek. Konferanslar Teatro Carignano‘da gerçekleşecek, Şarap Mağazası Palazzo Reale‘nin güzel mekanlarında yer bulacak, Gıda Atölyeleri aralarında Circolo dei Lettori,la Mole Antonelliana (The National Cinema Museum of Torino) ve Eataly’nin bulunduğu çeşitli yerlerde bulunacak.Sokak yemekleri ve ev yapımı biralarla Po nehri kıyısı boyunca uzanan yeni restore edilmiş bentler ile  karşılaşacaksınız. Gösteri programı Torino’nun mükemmel kültür kurumlarına akınları da öngörmektedir: Egyptian Museum ‘dan Gallery of Modern Art (GAM) ve Museum of Oriental Art (MAO)‘ye kadar. Etkinlik aynı zamanda şehir dışındaki bazı alanlara da yayılacak: Reggia di Venaria Reale, Castello di Rivoli, Castello di Racconigi, l’Agenzia di Pollenzo.

Etkinliğin teması olan Toprağı sevmek, Slow Food’un tüm felsefesini ve özellikle çevrenin korunması ve herkesin değişimin destekçisi olması gerektiğini vurgulayarak birleştirici ağın projelerindeki zorlu görevi özetliyor.

Terra Madre Salone del Gusto 2016’nın tüm iletişimine eşlik edecek olan resimler zaman zaman Slow Food ile çalışan Torinolu iletişim, mimarlık ve video stüdyosu, Bodà tarafından çekildi. Bodà ekibi 2008 yılında bir belgesel olan Terra Madre People‘yi çekti. Ardından Slow Food Başkanları üzerine Afrika’da çekilen başka belgesellerle (Kenya’da Pokot Ash Yogurt, Etiyopya’da Harenna Forest Wild Coffee, Senegal’de Fadiouth Island Salted Millet Couscous) Berlin Uluslararası Film Festivali’ne katıldı. 2015 yılında, Slow Food’un İtalyan Başkanları Lucca Red Bean ve Alcamo Purceddu Melon‘nun destekçisi olduğu video Seeds ile Europeana yarışmasını kazandı.

Slow Food Uluslararası İcra Kurulu üyesi Roberto Burdese: “Bodà ile işbirliği değişim deneyimi ve karşılıklı anlayıştır. Onların grafiği bizim felsefemiz ile tutarlı ve detaylara büyük dikkat gösteriyor. Etkinliğe eşlik edecek olan resimler bütün, ancak farklı ve heterojen parçalardan oluşan figürler: Terra Madre ağının zenginlik ve karmaşıklığı ile yaşadığımız dünyayı karakterize eden biyolojik çeşitliliği ima ediyorlar.”

Konuşmacılar masasında Carlo Petrini’nin yanı sıra Piemonte Bölgesi başkanı Sergio Chiamparino ve Torino Belediye Başkanı Piero Fassino’nun olduğu bugünkü konferans Terra Madre delegelerine ev sahipliği yapılması için davetin yenilenmesine ve Torino şehri ile çevresindeki alanların girişime ve katılıma çağrılmasına fırsat oldu.

Daha fazla bilgi için, Slow Food International Basın Bürosu ile temasa geçin:

[email protected] – Twitter: @SlowFoodPress

Paola Nano, +39 329 8321285, [email protected]

Regione Piemonte, +39 011 432 2871, [email protected]

Comune di Torino, +39 011 442 3606, [email protected]

İlk olarak 1986 yılında düzenlenen, Salone Internazionale del Gusto (Uluslararası Lezzet Salonu), ev yapımı gıda ve şarap konusunda dünyadaki en önemli organizasyonlardan biri olup, dünyanın her yerinden katılan üretici ve bilinçli tüketicilerinin tecrübelerini ortaya koyacakları bir fırsat sunmaktadır.

Son olarak Lingotto Fuar’ında gerçekleştirilen etkinlik, 60 ülkeden yaklaşık 220.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmış, yaklaşık 160 ülkeden 3000 Terra Madre üyesinin katılımını sağlamış ve aralarında Terra Madre’nin coğrafi bölgelere dağılmış 400 adet gıda topluluğunun ve 300 Slow Food üreticisinin de bulunduğu, 100 ülkeden 1200’ü aşan katılımcısıyla büyük bir pazar oluşturmuştur.

 Slow Food  iyi, temiz ve adil gıdayı savunan ve buna tutkuyla bağlanan bir milyondan fazla insanı içermektedir. 160’i aşkın ülkede; aralarında şeflerin, gençlerin, aktivistlerin, çiftçilerin, balıkçıların, uzmanların ve akademisyenlerin yer aldığı yaklaşık 100.000 Slow Food üyesi bulunmaktadır. Üyeler, dünya geneline yayılmış 1500 yerel birliklere (konvivyum olarak da bilinen) gerek üyelik aidatları, gerekse de düzenledikleri etkinlikler ve kampanyalarla destek olmaktadır. Bunun yanı sıra, küçük ölçekli sürdürülebilir gıda üretimi yapan 2400’ini aşkın Terra Madre gıda topluluğu da Slow Food ağının içinde yer almaktadır.

Change the world through food

Learn how you can restore ecosystems, communities and your own health with our RegenerAction Toolkit.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Full name
Privacy Policy
Newsletter