Food for Change: Rewolucja Terra Madre Salone del Gusto

07 Mar 2018 | Polish

 

W Turynie (Włochy) od 20 do 24 września 2018 roku

Od 20 do 24 września 2018 roku wraca do Turynu organizowany przez Slow Food, Region Piemonte i Miasto Turyn Terra Madre (Matka Ziemia) Salone del Gusto (Salon Smaku), wydarzenie w którym weźmie udział 7000 delegacji Terra Madre i 900 wystawców z 143 Krajów.

Food for Change to hasło przewodnie, które towarzyszy dwunastej edycji najważniejszego międzynarodowego wydarzenia poświęconego dobrej, czystej i uczciwej żywności, poczynając od programu Konferencji i Laboratoriów Smaku po wielki Targ oraz Fora Terra Madre, w których wezmą udział rolnicy, hodowcy i rzemieślnicy z całego świata.

„Żywność dla zmiany” jest więc rewolucją, którą chcemy zapoczątkować, przygotowując się do kolejnego Terra Madre Salone del Gusto. W 1996 roku Slow Food zorganizowała pierwszą edycję Salone del Gusto w Turynie, aby wspomóc małych producentów dobrej żywności, których globalny rynek wystawił na ciężka próbę. W 2018 roku naszym celem jest zaangażowanie do procesu produkcyjnego również konsumentów (współproducentów).

Hasłem Food for Change, Terra Madre Salone del Gusto 2018 zwraca uwagę na politykę ruchu Slow Food zaprezentowaną podczas ostatniego Międzynarodowego Kongresu, który odbył się w Chengdu w Chinach, podkreślając niewątpliwe poważny, przy czym często pomijany problem globalnego ocieplenia, który dotyczy nas wszystkich i do rozważeń nad którym mobilizuje naukowców, ekspertów i rolników. #foodforchange staje się więc międzynarodową kampanią Slow Food, której celem jest reforma systemu i nawyków żywieniowych.

Edycja 2018 Terra Madre Salone del Gusto ożywia wiele miejsc w Turynie i na terenie Piemontu.

Targ został przygotowany w centrum wystawowym Lingotto Fiere, zajecia dydaktyczne odbywają się w Pałacu Rady Regionalnej na Piazza Castello, Winiarnia została ponownie przygotowana w cudownej scenografii Pałacu Królewskiego, natomiast Konferencje, organizowane we współpracy z Klubem Czytelników z Turynu, odbywają się w sercu miasta. W ciągu kilku przyszłych tygodni dołączą do naszej mapy jeszcze inne miejsca. Ze względów bezpieczeństwa, manifestacja odbywająca się na otwartym powietrzu w Parku Valentino, która charakteryzowała edycję z 2016 roku jest niemożliwa, ale nie braknie okazji, aby udostępnić wydarzenie większej publiczności.

Przedstawienie pełnego programu Terra Madre Salone del Gusto odbędzie się w czerwcu, natomiast wszystkie informacje i nowości są dostępne na: http://salonedelgusto.com/en/

 

Śledź nas na:

Facebook

Twitter

Instagram

Youtube

#foodforchange #terramadre #terramadre2018

 

Slow Food International Press Office

Paola Nano, Giulia Capaldi and Rebecca Rubino

[email protected] 

 

Slow Food to międzynarodowa organizacja obywatelska, która ma wizję świata, w którym wszyscy ludzie mają dostęp do żywności dobrej zarówno dla nich, dla tych, którzy ją produkują, jak i dla środowiska. Ruch Slow Food zrzesza ponad milion pasjonatów oddanych walce o dobrą, czystą i uczciwą żywność: szefów kuchni, młodzież, aktywistów, rolników, rybaków, ekspertów i naukowców w ponad 160 krajach.

Change the world through food

Learn how you can restore ecosystems, communities and your own health with our RegenerAction Toolkit.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Full name
Privacy Policy
Newsletter