Food for Change: Revoluce Terra Madre, Salone del Gusto

07 Mar 2018 | Czech

 

ve dnech 20. – 24. září 2018, v italském Turíně

Hnutí Slow Food, region Piemont a město Turín pořádají Terra Madre (Matka Země) Salone del Gusto (Salon chutí), událost sdružující 7000 delegátů Terra Madre a 900 vystavovatelů ze 143 zemí, která se ve dnech od 20. do 24. září 2018 opět vrací do italského Turína.

Food for Change (Potravinami ke změně) je společným jmenovatelem, který doprovází dvanáctý ročník nejvýznamnější mezinárodní akci věnované dobrému, čistému a férovému jídlu. Součástí programu budou mimo jiné konference, laboratoře chutí, velký trh a fóra Terra Madre za přítomnosti zemědělců, chovatelů a řemeslníků z celého světa.

Food for Change je revolucí, kterou chceme představit na příštím setkání Terra Madre Salone del Gusto. V roce 1996 uspořádalo Slow Food v Turíně první ročník Salone del Gusto na podporu drobných kvalitních potravinářských výrob, přísně testovaných na světovém trhu. Cílem roku 2018 je zvýšit zapojení spotřebitelů do výrobního procesu (tzv. koproducenti).

S tématem Food for Change (Potravinami ke změně) otevře Terra Madre Salone del Gusto 2018 okno do politiky hnutí Slow Food, která byla vyjádřena během posledního mezinárodního kongresu, jenž se konal v čínském Chengdu, počínaje vážným a nevyslyšeným varováním o globálním oteplování, které se dotýká nás všech, a pro které jsme mobilizovali vědce, odborníky a zemědělce. #foodforchange se tak stává mezinárodní kampaní Slow Food mající za cíl změnu potravinového systému.

Ročník 2018 Terra Madre Salone del Gusto oživuje mnoho míst v italském městě Turín a oblasti Piemont.

Trh se uskuteční ve veletržním centru Lingotto Fiere, vzdělávací aktivity se budou konat v budově Palazzo della Giunta Regionale na náměstí Piazza Castello. Enotéka bude opět umístěna do nádherných prostor královského paláce Palazzo Reale, konference, organizované ve spolupráci s turínským čtenářským kroužkem Circolo dei Lettori di Torino, budou uspořádány v srdci města. V nadcházejících týdnech budou k této mapě přidána další místa ve městě. Venkovní událost v Parco del Valentino, která charakterizovala ročník 2016, nemůže být z bezpečnostních důvodů zopakována, i přesto bude usilováno o zpřístupnění události široké veřejnosti.

Setkání s celým programem Terra Madre Salone del Gusto proběhne v červnu, zatímco všechny aktualizace jsou k dispozici na adrese: http://salonedelgusto.com/en/

 

Sledujte nás také na:

Facebook

Twitter

Instagram

Youtube

#foodforchange #terramadre #terramadre2018

 

Slow Food International Press Office

Paola Nano, Giulia Capaldi and Rebecca Rubino

[email protected] 

 

 

Slow Food je celosvětová organizace prosazující vizi, ve které mají všichni lidé přístup k jídlu, které je dobré pro jejich zdraví, pomáhá jeho producentům a podporuje udržitelnost planety Země. 

Change the world through food

Learn how you can restore ecosystems, communities and your own health with our RegenerAction Toolkit.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Full name
Privacy Policy
Newsletter