“הים: טוב המשותף לכולנו” הוא הנושא של סלואו פיש 2019 בגנואה

19 Mar 2019 | Hebrew

לוח הפעילויות נמצא ברשת ב https://slowfish.slowfood.it/en/

המהדורה התשיעית של סלואו פיש – האירוע הבינלאומי המוקדש למערכות האקולוגיות של הדגים והים בארגון סלואו פוד ומחוז ליגוריה – תיערך בפורטו אנטיקו, גנואה שבאיטליה בימים 12-9 במאי 2019.

נושא מהדורה זו הוא הים: טוב המשותף לכולנו. הים הוא מקור למזון ולמשאבים טבעיים, הוא אמצעי תחבורה ומקור לאנרגיה, הוא מאחסן פחמן דו-חמצני וממחזר חמצן, הוא מייצר מקומות עבודה. יותר מ-60 מיליון בני אדם עובדים בענף הדיג, אך למרבה הצער לעתים קרובות מדי השפע שמציע הים נתפס כמובן מאליו: הגיע הזמן שכל אחד מאיתנו יפעל להגן עליו למען הדורות הבאים.

מגוון האיומים העיקריים שהים עומד בפניהם כולל שינויי אקלים והשפעותיהם על הים, זיהום מפלסטיק, ממיקרופלסטיק ומכימיקלים אחרים, הנזק שנגרם על ידי בני האדם לאזורי החוף ולבתי גידול טבעיים, דיג לא מבוקר שמאיים להשמיד זנים מסוימים, כגון טונה כחולת סנפיר אטלנטית או תפקיד הנשים בענף הדיג. נושאים אלה יעמדו בבסיס הדיונים בסלואו פיש כדי לספק לציבור תשובות מוצקות לשאלות, כגון אילו צעדים יש לנקוט כדי להתמודד עם בעיות אלה ביום-יום, אילו זנים יש לאכול באילו עונות, איזה מהם בריאים וטעימים יותר לתזונה שלנו ואיך לבשל אותם.

באירוע ייקחו חלק מאה צירים מאגן הים התיכון (איטליה, צרפת, מלטה, מרוקו, ספרד, תוניסיה וטורקיה), ממרכז ומדרום אמריקה (קולומביה, אקוודור, מקסיקו), יפן, רוסיה, דרום קוריאה, בלגיה, דנמרק, נורווגיה, בריטניה, אירלנד ודרום אפריקה – דייגים ונציגים של ארגוני סחר והנהלות, חוקרים, טבחים, מומחים ומפיצים – אנשים שהים הוא העיסוק המרכזי שלהם.

האירוע יכלול סיפורים ואירועים מסקרנים רבים, למשל “יורשי הסירנות” מדרום קוריאה – נשים שצוללות לעומק של 20-15 מטר כדי לדוג ויכולות לעצור את נשימתן במשך יותר משתי דקות; או הצירים הטורקיים ממפרץ Gökova שמארגנים פסטיבל אוכל המוקדש למינים פולשים שהביא לעלייה בהכנסות של קואופרטיבים של דיג בשיעור של כמעט 200 אחוז.

הזירה של סלואו פיש תהיה מרכז הדיונים במהדורה זו, שבה צירים יוכלו לספר למבקרים על עבודתם ועל פעילותם המבורכת. שפים איטלקים ובינלאומיים יכינו ארוחות ערב, בעוד סדנאות הטעמים יחקרו מוצרים וסגנונות. Casa Slow Food תארח נתיב אינטראקטיבי בשם Fish ‘n Tips המכיל מידע על המגוון הביולוגי המצוי בים, על בחירות המזון שלנו ועל שינויי אקלים, ובתי ספר לבישול עם טבחים החברים בברית של סלואו פוד. השוק יארח את היצרנים וכן מטבח אמיתי, כשמנות מהירות ושונות יוכנו מדי יום. ה- Piazza delle Festeתארח את Fucina Pizza & Pane ואת Enoteca. אורחים יקבלו את ההזדמנות לגלות מנות מיוחדות וטעימות באזור משאיות האוכל ואוכל רחוב וליהנות ממגוון בירות ממבשלות ארטיזנליות.

בדקו באופן קבוע את החדשות האחרונותבאתר סלואו פיש 2019 בכתובת

לאישורי עיתונות

למידע נוסף צרו קשר:

לשכת העיתונות של Slow Food International: Paola Nano Giulia Capaldi

[email protected] – Mob: +39 329 8321285

Regione Liguria: Jessica Nicolini

[email protected] – Mob: +39 340 3964399

סלואו פוד היא תנועה שורשית בינלאומית. החזון שלה הוא עולם שבו כל האנשים יהיו זכאים ליהנות מאוכל בריא שמיטיב איתם, עם האנשים שמגדלים אותו ועם כדור הארץ. התנועה כוללת יותר ממיליון פעילויות, שפים, מומחים, בני נוער, חקלאים, דייגים ואקדמאים ביותר מ-160 מדינות.

סלואו פיש. במהלך סלואו פיש, שנערך פעם בשנתיים בגנואה (איטליה), אקדמאים, חוקרים, דייגים בקנה מידה קטן, נציגים של גופים ציבוריים וחובבים נפגשים כדי לדון בנושאים כגון דיג בר-קיימא, צריכת דגים אחראית ובריאות של מערכות אקולוגיות בים ובמים מתוקים. שוק גדול, כנסים, פגישות, סדנאות ומפגשי טעימות הופכים את סלואו פיש לאירוע ייחודי המוקדש כולו לעולם הדגה. האירוע מתרחש אחת לשנתיים בשנים אי-זוגיות. סלואו פיש הוא אירוע המאורגן על ידי סלואו פוד ומחוז ליגוריה בחסות העיר גנואה והמשרד להגנת הסביבה האיטלקי ובתמיכת לשכת המסחר של גנואה ובהשתתפות המשרד לענייני חקלאות, המזון והיערות האיטלקי. הקיום שלו התאפשר בזכות נותני חסות רבים, כולל השותפים הרשמיים: Agugiaro&FignaMolin, BBBell, Iren, Pastificio di Martino, Quality Beer Academy, Unicredit.

Change the world through food

Learn how you can restore ecosystems, communities and your own health with our RegenerAction Toolkit.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Full name
Privacy Policy
Newsletter